Setkání 17.9.2020 Brno

Agilní HR

Agilní myšlení, principy a metody jsou poslední roky trendem v řízení týmů a celých firem a spousta z nich se pokouší o tzv. agilní transformace. Díky těmto pokusům a následným změnám se dost výrazně mění i role HR.

Jaké konkrétní první kroky může udělat management a HR a kde je ta zásadní změna myšlení a postojů?

Přijďte si poslechnout zkušenosti těch, co to už dělají, jak na to a na co se zaměřit.

Tomáš Páral - "Firemní vize a naše zkušenosti s její implementací do organizace"

V roce 2014, když nás bylo v MoroSystems přes 80, jsme jako zakladatelé ztratili každodenní přímý kontakt s ostatními kolegy. Začali jsme vědomě používat firemní hodnoty proto, aby nám to společně fungovalo. V roce 2016 se nás kolegové začali obracet s otázkou, kam naše firma směřuje, o co budeme společně usilovat. Uvědomili jsme si, že firemní hodnoty potřebujeme obohatit o dlouhodobý sen, který budeme společně následovat. Sen, který bude určovat naše kroky a zaměřovat naši pozornost. Rád bych vám nasdílel naše zkušenosti s implementací vize do organizace.

Kamila Kryčerová a Petr Masaryk

Ve svém vstupu se s Vámi podělíme o naše zkušenosti. Seznámíme Vás, jak přistupujeme k náboru nových zaměstnanců. který děláme za pomocí celého týmu.
Hodnotící pohovory většinou nepatří u zaměstnanců ani manažerů mezi oblíbenou činnost. Jak jsme je pojmuli, aby dávaly oběma stranám smysl? Povíme Vám jak tvoříme csoss funkční mini týmy, které stojí na důvěře, co se nám osvědčilo a s čím se stále potýkáme.

Jaroslav Procházka - "Co vše zahrnuje agilní HR a jak můžete začít?"

Slůvko "agilní" už dnes mnohdy budí spíše rozpaky a nechuť, než větší hodnotu a motivaci. Kdo není agilní skoro jako by nebyl. Ve skutečnosti je spousta firem, které o tom nemluví, více agilní ve svém DNA a fungování, než ti, co to křičí do světa a přesvědčují primárně sami sebe. V tomto vstupu otevřeme témata agilního HR, ukážeme si, co vše zahrnuje a také jak každý bez rozdílu funkce a role může pomoci takovou kulturu budovat. Na konci možná spousta z vás dokonce zjistí, že už to dávno dělá přirozeně.

Představení řečníků

Tomáš Páral

Tomáš je spoluzakladatelem a CEO softwarové firmy MoroSystems. MoroSystems staví na přesvědčení, že spolupráce lidí vede k mimořádným výsledkům. Proto propojuje excelentní týmovou práci s technologií a know how a pomáhá lidem ve firmách zlepšovat spolupráci a zpracovávat data. MoroSystems se specializuje na vývoj webových aplikací, informačních systémů, portálů a digitalizaci procesů.

Jaroslav Procházka

Jarek se společně s firmami a jejich lídry snaží budovat agilní a inovační kulturu tam, kde to dává smysl a kde jsou tomu lidé nakloněni. Zkušenosti sbíral přes 13 let v různých rolích (od vývojáře, přes projekťáka a produkťáka až po agilního kouče) v inovačních a agilních projektech a transformacích v mnoha malých a středních českých firmách, velkých mezinárodních korporacích i českých institucích. Jeho přístup je hodně o spolutvorbě s týmy, koučování, mentoringu, stínování, hrách a simulacích.

Kamila Kryčerová

Kamila se věnuje personalistice 8 let a z toho 5 let strávila v korporátním HR prostředí na různých pozicích. Po rodičovské dovolené se rozhodla jít výrazně jiným směrem v oblasti personalistiky. Nyní působí na pozici HR manažerky pro 4 malé české firmy zabývající se pronájmem komerčních prostor, pomoci s výstavbou nových a souvisejícími službami. Přesně před 2 lety do tohoto nového prostředí skočila rovnýma nohama s vizí dělat HR profesionálně, ale přitom úplně jinak než doposud znala z velkých nadnárodních organizací. Inspiraci hledá v agilních metodách řízení, ale především uplatňuje zásadu používání selského rozumu a učí se od lidí doposud nezatížených firemními procesy a zbytečnými směrnicemi

Petr Masaryk

Před pěti lety se Petr rozhodl pro změnu a vyměnil pozici zaměstnance v korporátu za spolumajitele zahradnické firmy tvořící zeleň s příběhem. Začínal s týmem pěti kolegů a velmi jednoduchou strukturou, během let se firma rozrostla na 4 střediska a 21 kolegů. To už byl důvod pracovat na struktuře jednotlivých týmů, jejich komunikaci a následně i přenechání rozhodování. Petr se nyní zaměřuje na práci s lidmi, předávání zkušeností a hlavně užívání zdravého selského rozumu. Rád by vybudoval firmu, kde budou kolegové hrdí na své zahradnické povolání a jak sám říká, aby byli hrdí na to, kde pracují než pro koho pracují

Místo a čas konání

V prostorách společnosti MoroSystems s.r.o.

Smetanova 19, 602 00 Brno-střed-Veveří

čtvrtek 17. září 2020, od 17:00 do 20:00

Registrace

Brno 17.9.2020

Bez poplatku

Setkání Forum inAgile probíhají v Praze, Brně a Bratislavě, v zázemí hostitelských společností. Chcete se stát partnerem setkání?

Organizátor

Jaroslava
Ceplechová

e: info@foruminagile.cz
t: 777 709 887

Partner setkání

Scroll to top